Начало » Десерти » Рецепти за Кексове » рецепта Кекс с какао, канела и пудра захар

Кекс с какао, канела и пудра захар

Разпечатай

от готварската книга на Веселина Великова

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ

3 яйца
1 ч.ч захар
2 ч.ч брашно
½ ч.ч олио
1 ванилия
1 ½ с.л  канела
1/2 ч.л сода за хляб
2 с.л пудра захар
1 ч.л бакпулвер
1 с.л. какао

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ НА Кекс с какао, канела и пудра захар

Разбиваме яйцата в купа с миксер или телена бъркалка продължително до пухкав крем. Постепенно прибавяме захарта и пак разбиваме. Към сместа слагаме и олиото и пак разбъркваме.Пресяваме брашното и слагаме в него 1 ч.л бакпулвер и 1 ванилия за аромат. В киселото мляко прибавяме содата и разбъркваме. Оставяме содата в млякото да се активира. След това и нея слагаме в купата с яйчената смес. Постепенна към сместа слагаме брашното и продължаваме да разбъркваме, за де се смесят всички съставки. От кексовата каша отделяме 1 ч.ч и в нея слагаме 1 с.л какао и ½ ч.л канела. Намазваме форма за кекс с дупка с олио и поръсваме с брашно. Изсипваме от светлата смес. После равномерно слагаме от кафявата смес върху бялата. Загряваме предварително фурната на 180 гр. и слагаме да печем кекса до готовност. Проверяваме с тънка клечка дали се е изпекъл достатъчно.След като опечем кекса го обръщаме в чиния. Смесваме пудрата захар с 1 с.л канела и поръсваме кекса с цедка.



Продукти:

Добави към любими рецепти Разпечатай Add in Facebook Добави в Twitter Добави в Svejo Добави в Delicious Добави в Google Bookmarks


Последни статии

Как да разберем първи за седмичните оферти в големите търговски вериги?

Как да разберем първи за седмичните оферти в големите търговски вериги?

Да разберете първи за седмичните оферти е най-лесно, когато следите навреме официалната информация от големите търговски вериги и си изградите ясен навик за проверка преди планираното пазаруване.
още »

Петя Буюклиева на гръцка вълна преди лятото - вкус на Санторини в София

Петя Буюклиева на гръцка вълна преди лятото - вкус на Санторини в София

Легендарната българска певица Петя Буюклиева вече е в лятно настроение, вдъхновено от гръцката кухня и емоция.
още »

Как се бели помело - лесно, чисто и без горчив вкус

Как се бели помело - лесно, чисто и без горчив вкус

Беленето на помело не е трудно – нужно е само да знаете правилната техника. В тази статия ще ви покажа как да обелите помело бързо и правилно, така че да се насладите на сладкия му и освежаващ вкус без излишна горчивина.
още »


Вашето мнение е важно за нас. Моля, споделете го!

За да коментирате тази рецепта, трябва да се регистрирате или да влезете в своя профил



Ако желаете, може да сложите линк към Кекс с какао, канела и пудра захар


От форум:

От друг сайт:




реклама


Открий бързо и лесно своята рецепта
А | Б | В | Г | Д | Е

Ж | З | И | Й | К | Л

М | Н | О | П | Р | С

Т | У | Ф | Х | Ц | Ч

Ш | Щ | Ъ | Ь | Ю | Я
награди