Начало » Основни ястия » Рецепти за Ястия с пилешко месо » рецепта Гювече `Пилешка вкусотия`

Гювече `Пилешка вкусотия`

Разпечатай

от готварската книга на Нина Райчева

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ

за 3 порции:
2 броя пилешко филе
заквасена сметана
300 г топено сирене
50 г (2-3) моркова
200 г замразени броколи
200 г сладка царевица от консерва
150 г замразен грах
100 г кашкавал
зехтин
сол
черен пипер

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ НА Гювече `Пилешка вкусотия`

Пилешкото месо се нарязва на хапки и се запържва в малко зехтин. Овкусява се със сол и пипер. Като се зачерви се добавят сметаната и топеното сирене, като се оставя на котлона само за две - три минути докато се стопи сиренето.

Морковът се нарязва на кубчета и се сварява до полуготовност в тенджерка с един пръст вода. Добавят се замразените зеленчуци и се оставят също леко да омекнат. Накрая се слага и царевицата. Овкусява се със сол.

В гювечета се разпределят зеленчуците и месото със сметановия сос. Отгоре се настъргва на едро ренде или се нарязва на малки парченца кашкавала. Гювечетата се захлупват с капачета и се пекат около 15 минути. След това капачетата се махат и се оставят във фурната докато се зачерви кашкавалът. Поднасят се топли.



Продукти:

Добави към любими рецепти Разпечатай Add in Facebook Добави в Twitter Добави в Svejo Добави в Delicious Добави в Google Bookmarks


Последни статии

Как да разберем първи за седмичните оферти в големите търговски вериги?

Как да разберем първи за седмичните оферти в големите търговски вериги?

Да разберете първи за седмичните оферти е най-лесно, когато следите навреме официалната информация от големите търговски вериги и си изградите ясен навик за проверка преди планираното пазаруване.
още »

Петя Буюклиева на гръцка вълна преди лятото - вкус на Санторини в София

Петя Буюклиева на гръцка вълна преди лятото - вкус на Санторини в София

Легендарната българска певица Петя Буюклиева вече е в лятно настроение, вдъхновено от гръцката кухня и емоция.
още »

Как се бели помело - лесно, чисто и без горчив вкус

Как се бели помело - лесно, чисто и без горчив вкус

Беленето на помело не е трудно – нужно е само да знаете правилната техника. В тази статия ще ви покажа как да обелите помело бързо и правилно, така че да се насладите на сладкия му и освежаващ вкус без излишна горчивина.
още »


Вашето мнение е важно за нас. Моля, споделете го!

За да коментирате тази рецепта, трябва да се регистрирате или да влезете в своя профил

Коментари (1)


Ястията приготвени в гювечета са много вкусни!



Ако желаете, може да сложите линк към Гювече `Пилешка вкусотия`


От форум:

От друг сайт:




реклама


Открий бързо и лесно своята рецепта
А | Б | В | Г | Д | Е

Ж | З | И | Й | К | Л

М | Н | О | П | Р | С

Т | У | Ф | Х | Ц | Ч

Ш | Щ | Ъ | Ь | Ю | Я
награди